CyberPower PR3000ERT2U 3000VA 240V UPS
SKU: PR3000ERT2U Quickfind Code: 1836251
SAVE 6%
Why buy me
  • Battery: hours
  • Product line: CyberPower PR3000ERT2U
  • 288V
  • Power Capacity 3000VA
click
High-Capacity Protection for Power-Intensive Applications
Delivering 3,000W of output power, this UPS is built to handle demanding enterprise equipment such as servers, data storage systems, and network hardware with confidence.